Kozmetikai arcmasszázs jótékony hatásai

Az arckezelések egyik legfontosabb eleme a masszázs. Egyrészt, mert vendégként sokszor ez a kedvenc, várt része a kezelésnek, amikor úgy igazán el lehet lazulni, másrészt mert jelentős jótékony hatással van a bőrre.


A hagyományos, kézzel végzett masszázs mechanikai ingerként hat a bőrre, ami vérbőség fokozó hatású, így javul a szövetek oxigén és tápanyag ellátása, ezzel egyidejűleg pedig serkenti a nyirokkeringést is, aminek következtében hatékonyabb a bomlástermékek elszállítása, más szóval javul a sejtek életműködése, megindul a szövetek regenerálódása. A masszázs elősegíti a bőrünk felszínén lévő elhalt szarusejtek leválását, ezáltal javítva a hámsejtek osztódását, a bőr ellenállóképességét, ami szebb, egyenletesebb bőrképben mutatkozik meg.


A mélyebb rétegekben fokozódik a bőr rugalmasságáért és feszességéért felelős kollagén és elasztikus rostok képződése, így tud a masszázs hozzájárulni ahhoz, hogy bőrünk rugalmasabbá váljon, öregedése lelassuljon és minél tovább megőrizze feszességét. Kiegyensúlyozó hatással van a faggyútermelésért felelős mirigyek működésére is, aminek következtében kevesebb mitesszer (komedó), pattanás (gyulladt komedó, akne) alakul ki. És nem utolsó sorban javítja a hatóanyagok bőrbe történő felszívódását.


A masszázs mechanikai ingerei az idegrendszeren keresztül fejtik ki pozitív fizikai és lelki hatásukat. A masszázs csökkenti az idegrendszer feszültségét, oldja a stresszt, lecsendesíti a zaklatottságot, nyugtató, ellazító, sokszor altató hatású.


Azonban azt is fontos megjegyezni, hogy a kozmetikai masszázs lényege a prevencióban, a megelőzésben van, tehát akkor tud a fiatalos, egészséges bőrkép megtartásában, az öregedési folyamatok késleltetésében tartósan a segítségünkre lenni, amennyiben rendszeresen masszíroztatjuk a bőrünket. A rendszeresség például lehet heti 1, vagy havi 1-2 alkalom is a kezelés jellegétől, bőrállapottól, elérni kívánt céltól függően.

Kép: Pinterest